Slovinsko: Jak se dostat do Slovinska

Jak se dostat do Slovinska

Autem

Ačkoliv auto nemám a obecně ho nemám rád, je asi nejlepší zvolit pro cestu do Slovinska právě tento způsob dopravy. Hlavní výhoda cestování autem je, že se dostanete na místa, kam normálně nejezdí vlak nebo autobus.

Vlakem

Vlakem cestuju nejčastěji, mám ho rád. Pokud s nim neradí jezdíte, pak následující odstavce přeskočte. Vlaky jsou drahé a pomalé.

Přímý spoj - Jože Plečnik

Do Slovinska jezdí přímý spoj - Expres č. 100 Jože Plečnik - z Prahy do Lublaně. Nastoupit můžete kromě Prahy ještě v Benešově, Táboře, Veselí n. Lužnicí nebo v Českých Budějovicích. Vlak pak pokračuje přes Linz a Graz do Mariboru, Pragerska a Celje. Cesta z Prahy trvá přes 11 hodin, vlak je ale klimatizovaný a celkem pohodlný.

Smůla je, že tento spoj bude pravděpodobně brzy zrušen.

Další spoje

I když vlak Jože Plečnik jede přímo, není to nejrychlejší možný spoj. Do Lublaně se dostanete rychleji, jestliže přestoupíte v Salzburgu a ve Villachu. Dá se jet i přes Vídeň.

Autobusem

Jak jsem zatím zjistil, autobus přímo do Slovinska nejede. Takže máte smůlu. Autobusem jezdí do Slovinska akorát cestovky.

S cestovní kanceláří

Velký výběr různých zájezdů do Slovinska nabzí CK Alpina. Doprava je autobusem a zájezdy jsou zaměřené převážně na horskou turistiku (od pohodových túr až po náročnější treky). Podívejte se na detailní nabídku.